Aangezien we fan zijn van burgers, maar ook wel eens van een Meat Free Monday genieten zijn deze broccoli burgers een perfecte oplossing! Deze burgertjes zijn super simpel te maken, en lekker voor het avondeten, maar ook gezellig voor bij de borrel. Daarnaast zijn de hoeveelheden makkelijk op te schalen dus mocht je er ineens veel willen maken dan is dat zo gepiept.
Ingrediënten (voor 2 – 3 personen):
- Halve broccoli
- 1 ei
- 40 gram (tarwe)bloem
- 1 sjalotje
- 30 gram Parmezaanse kaas
- 1 tl paprikapoeder
- Zout, peper en eventueel nog een teentje knoflook
Bereidingswijze:
1. Breng een pan met water aan de kook. Snijd de broccoli in roosjes en kook voor ongeveer 5 – 8 minuten.
2. Snijd de sjalot fijn en meng in een kom met de bloem, de kaas, de paprikapoeder en het ei. Breng op smaak met zout en peper. Pers eventueel nog een knoflookteentje erbij, ligt aan de plannen van de avond uiteraard.
3. Giet de broccoli af en stamp fijn met een stamper. Of als je een keukenmachine hebt dan kan je hier snel de broccoli in fijnmalen. Voeg de broccoli vervolgens toe aan de overige ingrediënten en meng goed door.
4. Verhit een koekenpan op het vuur met een scheut olijfolie. Schep met 2 lepels hoopjes van het broccoli-mengsel en bak de burgertjes aan beide kanten bruin.
Serveer de burgertjes met een salade of bijvoorbeeld met een citroen-mayonaise voor bij de borrel. Succes gegarandeerd!
Eet smakelijk!