Porridge is natuurlijk gewoon havermoutpap. Toch klinkt het net wat aantrekkelijker omdat havermoutpap een beetje ouderwets klinkt. Deze variant is met gebakken appel, kaneel en rozijnen. Echt een kom met comfort food en mijn favoriete ontbijt tijdens deze koudere dagen!

Ingrediënten voor 1 persoon:

  • 45 gram havermout
  • 200 ml (amandel)melk
  • 1 tl vanille extract
  • Snuf zout
  • 1 blokje boter
  • 1/2 appel
  • 1 tl kaneel
  • 1 tl rietsuiker
  • Klein handje rozijnen
  • 2 el gemengde noten

Bereidingswijze:

Doe de havermout met de melk, vanille extract en een snuf zout in een kleine kookpan en breng aan de kook. Zodra de melk borrelt, draai je het vuur uit en laat je de havermout rustig garen. Roer regelmatig. Na ongeveer 5 minuten is alle melk opgenomen en heb je een romige porridge. Te droog? Voeg dan een extra scheut melk toe.

Schil ondertussen de appel en snijd in kleine blokjes. Hak de noten grof. Verhit in een koekenpan de boter en voeg de appel, kaneel en rietsuiker toe. Bak voor ongeveer 3 minuten en voeg de rozijnen en noten toe. Bak nog 1 a 2 minuten of tot de appel zacht is.

Schep de porridge in een kom en verdeel de appel met rozijnen er overheen.

Eet smakelijk!

Porridge met gebakken appel

Advertentie