Soms loop je door de appie voor het avondeten en is je inspiratie ver te zoeken. Hopelijk spiek je dan even op Rustyburgers voor wat inspiratie, maar ik vind het ook heerlijk om rondjes te lopen en uiteindelijk iets te bedenken. Echter zit er ook wel eens wat haast bij en bieden de receptkaartjes een goede basis of inspiratie. Daar kwam ik dan ook dit recept voor zalmburgers tegen. Ik paste een paar dingen aan om hem nóg lekkerder te maken, succes verzekerd!
Ingrediënten voor 4 personen:
- 300 gram zalmfilet
- 300 gram spinazie
- 1 blik kikkererwten (à 400 gram)
- 1 el mosterd
- 200 gram feta kaas
- 2 el kappertjes
- 2 avocado’s
- 1 rode paprika
- 4 bruine broodjes
Bereidingswijze:
1. Heb je afbakbroodjes, verwarm dan de oven voor. Laat de kikkererwten uitlekken in een vergiet. Snijd de zalm in stukken. Doe 150 gram spinazie in de keukenmachine en maal grof. Voeg hier de zalm, mosterd, 3/4 van de kikkererwten en peper & zout aan toe en maal fijn. Verdeel het mengsel in 4 delen en vorm van ieder deel (met natte handen) een burger.
2. Verhit wat olijfolie in een koekenpan en bak de zalmburgers aan beide kanten goudbruin en gaar. Zet het vuur niet te hoog. Bak eventueel ondertussen de afbakbroodjes af.
3. Snijd de paprika in repen en grill deze even in een grillpan. Halveer de avocado, verwijder de pit en snijd de avocado ook in reepjes. Zet apart in een schaaltje.
4. Maak van 100 gram spinazie, 100 gram feta en de kappertjes een pesto. Dit kan met de keukenmachine of met een staafmixer. Breng op smaak met peper en zout.
5. Snijd de broodjes door de helft. Besmeer beide kanten met de pesto van spinazie. Verdeel de overige spinazie over de onderkant van het broodje. Leg hier de zalmburger op. Top af met gegrilde paprika, avocado en nog wat witte kaas. Bovenkant er op en klaar om op te eten!
Eet smakelijk!