Soep is altijd lekker; als lunch, voorgerechtje of een maaltijdsoep als avondeten. Dit soepje is ook weer in een handomdraai gemaakt en misschien ook wel een leuk idee voor de Kerst! Mocht je op zoek zijn naar iets anders dan de standaard tomatensoep, hoewel dat ook erg lekker kan zijn. Pompoensoep kan je op veel verschillende manieren maken, en deze variant met broccoli is ook erg lekker en gezond!
Ingrediënten:
- Een kleine ronde pompoen
- 1 broccoli
- 1 ui
- 1 knoflookteen
- 1 – 2 tl cayennepeper
- 1 blokje bospaddenstoelenbouillon
Bereidingswijze:
1. Snijd de ui en knoflook fijn. Verwijder de zaadlijsten uit de pompoen en snijd in blokjes.
2. Fruit de ui en knoflook met wat olijfolie in de pan en voeg daarna de pompoen toe. Roer goed om. Kruid met peper, zout en cayennepeper.
3. Snijd de broccoli in kleine stronkjes. Voeg de broccoli samen met water toe aan de pan, de groenten mogen net onder het water komen te staan. En voeg de bouillon toe. Laat 15 minuten doorkoken.
4. Haal de pan van het vuur. Pureer met een staafmixer de pompoen en broccoli tot een soep. Voeg naar smaak nog extra peper, zout of cayennepeper toe en roer goed door.
Eet smakelijk!
p.s zie je dat lekkere broodje achter de soep. Dat is met een broccolispread. Je vindt het recept hier! Gebruik bijvoorbeeld een halve broccoli voor in de soep en de andere helft voor de spread. Halveer dan de ingrediënten bij het recept van de broccolispread.