Couscous met gebakken bloemkool en feta

Bloemkool is groente die niet al te vaak favoriet is. Gekookte bloemkool is ook niet echt een feest, veel lekkerder is bloemkool uit de oven of gebakken. Deze variant online tegen gekomen en heerlijk gerecht om bloemkool in te verwerken! Een fijne twist aan de ietwat saaie bloemkool.

Ingrediënten (3 – 4 personen):

  • Een bloemkool
  • 250-300 gram couscous
  • Een pot met feta
  • 3 takjes verse munt
  • 2 el za’ater kruiden (gewoon bij de AH verkrijgbaar)
  • Champignons
  • 2 handjes ongezouten amandelen
  • Eventueel wat verse peterselie
  • Olijfolie, peper en zout


Bereidingswijze:

1. Kook wat water in de waterkoker. Doe de couscous in een schaaltje en schenk hierbij wat water (net niet onder water), wat olijfolie uit de pot met feta en voeg wat zout toe. Laat even staan.

2. Snijd de bloemkool in kleine roosjes en de champignons in kleine stukjes. Bak de bloemkool en champignons in een scheut olijfolie.

3. Voeg na een aantal minuten, wanneer de bloemkool bruin begint te kleuren, de za’atar kruiden en amandelen aan toe. Voeg eventueel nog wat extra olijfolie toe als het te droog lijkt en zet het vuur laag.

4. Snijd ondertussen de munt en eventueel de peterselie fijn. Meng dit door de couscous heen.

5. Verdeel de couscous over de borden. Schep hier wat van de bloemkool bij en verkruimel als laatste de feta eroverheen en maak af met wat peper.

Eet smakelijk!

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s